مقالات

آیا رتبه بندی الکسا مهم است؟

مقالات دیگر در دسته: مقالات

هنگامی که می خواهید از ابزار تبلیغات بنری استفاده کنید، یکی از مهم ترین معیارهایی که برای سنجش و انتخاب سایت ها استفاده می شود، رتبه بندی الکسا یا Ranking سایت است.  درست است که این رتبه بندی معیار ” نسبی/مقایسه ای ” تقریبا خوبی است، اما  برای بهره بردن بهتر از تبلیغات بنری – که هزینه آنها هم کم نیست – بهتر است موارد زیر رو در نظر داشته باشید.

 

  • توجه داشته باشید که رتبه بندی الکسا فقط به صورت تقریبی / مقایسه ای نشان می دهد که صفحه سایت شما چقدر باز شده است. این معیار به هیچ عنوان نشان نمی دهد که بازدید کنندگان چقدر در سایت مورد نظر بوده اند و سایت چقدر برایشان جذاب بوده است.
  • از نظر الکسا برای رتبه بندی، فقط باز شدن صفحه مهم است، سایت هایی وجود دارند که با روش های نادرست رتبه الکسا خودشان را بهبود می دهند. حتما شما هم دیده اید که در بعضی سایت ها با کلیک بر روی صفحه، پنجره سایت های دیگر باز می شود. این سایت ها در واقع تلاش می کنند که با شیوه های تقلبی رتبه الکسا را بهبود بخشند.
  • برای تبلیغات بنری، تعداد کلیک روی بنر بسیار مهم تر از تعداد دیده شدن تبلیغ است. فرض کنید که شما در سایتی با رتبه دو رقمی (که به دروغ این رتبه را به دست آورده) تبلیغ می دهید. با توجه به اینکه بازدیدکنندگان سایت حقیقی نیستند، پس شما هیچ کلیک خاصی هم روی تبلیغتان نمی گیرید و در واقع پول شما دور ریخته می شود.
  • رتبه الکسا بالا به این معنی نیست که سایت مناسب نمایش تبلیغ است. مهم تر از رتبه، کیفیت سایت و همخوانی گروه مخاطب آن با گروه هدف تبلیغ شما است.

 

نظر بدهید

ایمیل شما در جایی منتشر نخواهد شد. فیلدهای ستاره‌دار باید پرشوند.